Жов 05 2012

Змінимо org.ua

Після останніх змін умов реєстрації регіональних доменів, зміни, очевидно, чекають і на безкоштовну українську доменну зону .org.ua. Ознакою цього є сайт з відповідною назвою — zminymo.org.ua, що вже працює більше місяця. На цьому сайті представлена різноманітна критика роботи .org.ua: негативні цитати з різних сайтів, думки експертів (Андрія Хветкевича, Дмитра Кохманюка, Павла Блоцького, Сергія Даниленка, Любомира Гайдамаки, Юрія Каргаполова). Мета на самому сайті визначена так:

«Метою проекту «Змінимо .ORG.UA» є вирішення проблем цього домену, опис яких ви знайдете у відповідному розділі. Цей сайт покликаний озвучити проблему і зібрати в одному місці думки про неї експертів галузі і звичайних користувачів. Ми хочемо зрозуміти, як суспільство ставиться до ситуації з .ORG.UA. Разом ми зможемо змінити доменну галузь на краще!».

Також на сайті проводиться опитування користувачів. Кожен відвідувач може висловитись щодо роботи домену.

Отже, про результати опитування. На сьогоднішній день 83% опитаних незадоволенні роботою .org.ua і вважають, що «потрібно наводити порядок», 17% — задоволені.
Цікаво, що 22% опитаних взагалі не знають про те, що домен .org.ua є безкоштовним.

На питання, «Чи хочете ви, щоб .org.ua став платним?» 90% дали негативну відповідь. 10% підтримують перехід на платну основу або відповіли, що їм все одно.

Головне питання опитування — «Яку компанію ви хотіли б бачити в якості адміністратора домену .org.ua?». Лише 10% висловились за Віктора Форсюка, діючого адміністратор домену. Це навіть менше за кількість задоволених роботою домену.

Найбільше (55%) підтримують компанію «Сервіс Онлайн», яка є адміністратором іншого безкоштовного українського домену .pp.ua, а також платних .co.ua та .biz.ua.

22% хочуть бачити адміністратором доменної зони org.ua компанію «Хостмастер», яка адмініструє домени .com.ua, .kiev.ua та деякі інші.

В списку потенційних адміністраторів також значиться компанія «Координатор», яка вже є адміністратором ряду регіональних доменів (.dn.ua, .donetsk.ua, .kh.ua, .kharkiv.ua, .kharkov.ua, .lg.ua, .lugansk.ua, .sm.ua, .sumy.ua, .zaporizhzhe.ua, .zp.ua). Але за неї проголосував лише 1% опитаних.

12% не змогли визначитись серед чотирьох варіантів.

Домен org.ua часто регистрируют для сайтов игровой тематики. Интересные пииспи игры на Progmix. Всегда свежая и актуальная информация мира игр.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>