Жеребкування New gTLD

Завтра, 17 грудня відбудеться жеребкування заявок на відкриття нових доменних зон за програмою New gTLD. Жеребкування буде визначати, в якому порядку будуть розглядатися заявки.

Всього подано 1923 заявки на відкриття нових зон, в тому числі на 8 кириличних.  Частина з них може бути скасована в зв’язку з поданими протестами. Домени національними мовами будуть мати певний пріоритет при розгляді.

Відомо, що жодна нова доменна зона не запрацює до конференції ICANN, що відбудеться в квітні 2013 року в Пекіні.

Жеребкування планується провести за такою процедурою. Кожен учасник має придбати квиток вартістю біля $100 (це крім тих $185 тис., що заплачені за заявку), на якому буде номер їх заявки в черзі. Таким чином, можлива ситуація, коли хтось із заявників не прибуде на процедуру, яка проходитиме в Лос-Анжелесі, і втратить $185000. Також очікуються проблеми в зв’язку із заплутаністю процедури жеребкування. Крім придбання квитка, потрібно також заповнити ряд документів на місці. Особливо це може стати проблемою для представників неангломовних країн.

Перед введенням нових доменних зон планується їх попереднє тестування. Порядок тестування також буде визначатися цим же жеребкуванням. Тестувати планується не більше 20 зон за тиждень. Таким чином, за рік вдасться протестувати не більше 1000 доменів, хоча насправді ця кількість буде значно меншою.

Робота першої із зон за програмою New gTLD розпочнеться не раніше другої половини 2013 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.