Унікальність доменних імен

Найпопулярнішою доменною зоною у світі є .com. Часто домен в інших зонах реєструють лише у випадку, коли аналогічний домен в .com вже зайнятий.

На сайті DomainTools опублікована цікава статистика щодо цього.

Найбільше унікальних доменних імен зареєстровано саме в зоні .com75% (тобто 75% доменів зареєстровано лише в .com, в усіх інших зонах вони вільні).
На другому місці «по унікальності» німецький національний домен .de, який є другим у світі й за кількістю зареєстрованих доменів. Тут 60% імен унікальні.

Третій — безкоштовний домен .tk (56% унікальних імен).
Далі домени .br (45%), .cc (44%), .hu (43%), .cz (40%), .pt (38%), .fi (38%), .sk (37%), .info (37%). Як бачимо, в списку в основному національні домени. І якщо «унікальність» німецьких доменів ще можна пояснити їх великою кількістю, то наявність у верхній частині списку угорських, чеських чи фінських національних доменних зон спричинено несхожістю відповідних  мов на англійську.

Найменше унікальних доменів в зонах .co (5%), .asia(4%) та .eu (3%).

В зоні .pro 97% доменів мають аналогічне зареєстроване ім’я в .com. Далі в цьому рейтингу: .aero (96%), .jobs (95%), .asia (95%), .travel (94%), .biz (93%), .mobi (91%), .us (90%), .net (89%), .name (84%), .xxx (83%), .org (79%), .tel (67%), .info (60%).
Отже, можна зробити висновки:
1. .com — доменна зона №1.
2. Доменні імена в міжнародних зонах (а також .us) реєструють в основному, коли аналогічне ім’я в .com зайняте.
3. В національних зонах домени реєструють часто незалежно від .com, для внутрішнього ринку.
Крім унікального домену для створення сайту потрібно також підібрати якісний хостинг, бажано український. Хостинг від 50 центів та широкий вибір доменів дозволить розмістити сайт без проблем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.