Україна хоче відсудити домен .ru

Несподівана новина надійшла із Стокгольмського суду. Організація Українська патріотична доменна асоціація (УПДА) хоче відсудити домен .ru в Росії. Перше попереднє засідання має відбутися вже 1 квітня 2013 року.

Аргументація така:

  1.  Росія єдина країна, що має два домени верхнього рівня: .su, який дістався Російській Федерації в спадок від Радянського Союзу, та .ru, який Росія отримала вже після розпаду РСРС. Тому, на думку Української патріотичної доменної асоціації, логічно залишити Росії лише один із них, а саме домен .su.
  2. УПДА пропонує такі можливі прочитання домену RU: «Рідна Україна», «Русь», «Русь–Україна». Тому Україна має більше прав на цей домен.
  3. Багато українських сайтів і так вже розміщені в зоні .ru.

Шанси на перемогу в суді експерти оцінюють неоднозначно. Ситуація з двома російськими доменами дійсно є дивною. Адже в аналогічній ситуації після розпаду Югославії домен .yu був розделегований, а всі колишні югославські республіки отримали нові. В тому числі і «старша республіка» Сербія отримала домен .rs.

Крім того, Росія також має досить популярний кириличний домен .РФ, а за програмою new gTLD можуть з’явитися ще кілька (.МОСКВА, .РУС та ін.)

ICANN поки-що  ніяк не коментує  ситуацію. Прецедентів передачі доменної зони від однієї країни до іншої за рішенням суду до цього часу не було.

В разі перемоги Українська патріотична доменна асоціація обіцяє знизити ціни на домени (на даний момент домен .ru і так є одним із найдешевших) та залишити доменну зону загальнодоступною. Всі нинішні власники, в тому числі і з Російської Федерації, зможуть і надалі використовувати свої домени. Щоправда всі географічні домені зони типу msk.ru будуть видалені за два роки.

Відкритим залишається питання, що буде із зоною .ua, чи будуть працювати дві доменні зони паралельно. На даний момент в зоні .ua домени можуть реєструвати тільки власники торгових марок, а найпопулярнішою в Україні є доменна зона .com.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.