Ще два регіональних домени перейшли на EPP

В минулому місяці регіональні доменні зони ще двох українських областей перейшли на технологію EPP (Extensible Provisioning Protocol). Це домени Черкаської області — .cherkassy.ua, .cherkasy.ua і .ck.ua та Вінницької — .vinnica.ua і .vn.ua. До речі, вінницькі домени до цього часу залишалися безкоштовними, хоча й були певні обмеження на реєстрацію.

Вперше технологію EPP застосовано в регіональних доменних зонах Полтави .poltava.ua та .pl.ua ще наприкінці 2011 року. Впродовж 2012 року майже всі безкоштовні доменні зони перевели на цю технологію і зробили платними. На сьогодні технологію EPP використовують 26 публічних доменів (в тому числі і найпопулярніший — .com.ua) із 62 існуючих в зоні .ua. В цих зонах зареєстровано близько 70% усіх українських доменів.

Домени .cherkassy.ua та .vinnica.ua делеговані ще в 1992 році. В 1997 році з’явилися короткі домени — .ck.ua та .vn.ua. В 2007 році Черкаси отримали ще й «українізований» домен — .cherkasy.ua. На сьогодні найпопулярнішими є саме короткі домени: .vn.ua зареєстровано 4,9 тис., а черкаських коротких доменів вдвічі менше — 2,5 тис.

До кінця 2013 року всі українські домени мають перейти на технологію EPP.

Незалежно від того, в якій зоні у вас домен, вам не завадить продвижение сайтов в черкассах. Виводьте сайт в топ гугла та яндекса в своєму регіоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.