Попередня реєстрація доменів .UA та .УКР

Один із найбільших українських доменних реєстраторів nic.ua оголосив про початок попередньої реєстрації доменів .UA та .УКР без необхідності володіти відповідною торговою маркою.

Домен .УКР — це кириличний домен, який нещодавно був делегований Україні. На даний момент реєстрація доменів в цій зоні поки-що не відбувається.

Заявку на домен .УКР Український мережевий інформаційний центр (UANIC) подав ще в 2009 році. Після цього більше 3-х років тривав процес делегування. Остаточно домен .УКР перейшов в управління компанії Український мережевий інформаційний центр на початку цього року. Зараз на сайті компанії виставлений проект «Концепції розвитку домену .УКР», згідно якого пропозиції щодо діяльності домену приймаються до 30 квітня. Тому початок роботи домену може бути вже скоро. Аналогічна кирилична доменна зона Росії .РФ працює вже кілька років, причому є досить популярною.

Домен .UA делегований Україні ще наприкінці 1992 року. Спочатку реєстрація проводилась лише в регіональних зонах (наприклад, .KIEV.UA). Потім з’явились доменні зони загального призначення .COM.UA, .NET.UA та ін. Перше доменне ім’я другого рівня було делеговане в 2001 році.

На сьогодні реєстрація доменів .UA доступна лише власникам відповідних торгових марок.

Багато фірм використовують домени .UA для просування продукції в інтернеті та програмне забезпечення 1с для бухгалтерського обліку. Вигідно купить 1с та взяти участь в різноманітних акціях можна на сайті компанії uasoft.

Компанія nic.ua в своїй поштовій розсилці пропонує оформити попередню реєстрацію домену в зонах .UA та .УКР безкоштовно та без торгової марки. Та обіцяє:

Зовсім скоро реєстрація доменів .УКР і .UA буде відкрита для всіх бажаючих. Торгова марка не потрібна.

Після цього на сайті hostmaster.ua було опубліковане спростування:

В четвер, 25 квітня один із реєстраторів поширив інформацію про те, що в найближчий час отримати доменне ім’я другого рівня в домені .UA можна буде без торгової марки. В зв’язку з цим адміністрація домену .UA інформує про те, що в даний момент не планується ніяких змін в процедурах реєстрації доменних імен другого рівня.

Тобто схоже на те, що це просто рекламна акція компанії nic.ua. Наприклад, може бути запропонована безкоштовна реєстрація торгової марки до зареєстрованого домену або щось подібне. Або в компанії nic.ua дійсно володіють інформацією про майбутні зміни в доменній системі України.

Відкриття реєстрації доменів .UA другого рівня без торгових марок суттєво змінить ситуацію на доменному ринку в Україні (при умові, звичайно, що ціни будуть близькими до цін на домени .COM.UA, .ORG.UA та ін). На сьогодні найбільше доменів реєструють в зоні .COM.UA, але з відміною обмежень в зоні .UA, домени .COM.UA стануть менш затребуваними.

Одна думка про “Попередня реєстрація доменів .UA та .УКР”

  1. Звичайна розводка, черговий викидень від nic.ua. Не ведіться люди, надана вами інформація буде використовуватись нік.уа в корисних цілях. Ніякої відміни TM для реєстрації доменів в зоні .ua у цьому році точно не буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.