Лют 23 2013

New gTLD: останні новини

Posted by admin in Доменні зони

Президент ICANN Фаді Шехаде (Fadi Chehade) повідомив, що деякі нові доменні зони за програмою New gTLD можуть бути затверджені вже через два місяці – до 23 квітня 2013 року. Корпорація ICANN зробила величезну роботу для того, щоб запустити процес делегування нових доменів вже в навесні цього року.

Але гарантувати затвердження до цієї дати ICANN не може, оскільки є незалежні від неї фактори. Один із них – думка консультаційного урядового комітету (GAC – Governmental Advisory Committee).

В даний момент перед GAC стоїть задача формування списку рекомендацій, який буде відігравати значну роль в прийнятті чи відхиленні заявок на нові домени. Для того, щоб перші домени верхнього рівня були затвердженні у вказаний час, необхідно, щоб GAC надав список рекомендацій зразу після зустрічі ICANN в столиці Китаю Пекіні, яка має завершитись 11 квітня цього року.

Дата, заявлена президентом ICANN, також означає, що термін прийому скарг проти нових доменів, мабуть, не буде продовжений. Коментарі будуть прийматись до 13 березня.

Незважаючи на можливий старт програми New gTLD в недалекому майбутньому, продовжуються відмови від раніше поданих заявок. Так нещодавно компанія General Motors відмовилась від домену .GMC (автомобільний гігант має й інші заявки – .BUICK, .CADILLAC, .CHEVROLET та .CHEVY).

Раніше з різних причин заявники вже відмовились від таких доменів верхнього рівня: .GLEAN, .SKOLKOVO, .SWISS, .AND, .ARE, .EST, .ANSONS, .CAREMORE, .GMBH, .HILTON, .KSB, .CIALIS, .THEHARTFORD і .CHATR.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>