Чер 26 2012

Кириличні домени в new gTLD

Posted by admin in Доменні зони

Два тижні назад ICANN оприлюднила всі заявки, подані за програмою new gTLD. Нагадаю, що за цією програмою мають бути відкритті нові доменні зони верхнього рівня, окрім вже існуючих (.com, .net, .org і т. д.) Отже, проаналізуємо заявки, що подані на кириличні доменні зони, що можуть потенційно стати популярними в Україні.
Всього за програмою new gTLD в ICANN подано 1924 заявки. Із них 1816 на класичні домени латиницею, 8 – на кириличні домени і 100 на домени записані іншими символьними системами (арабська в’язь, китайські, японські ієрогліфи і т.д.).

Кириличні доменні зони можна поділити на
1. Орієнтовані на Росію:
.дети
.москва
.рус
2. Загальні кириличні доменні зони, що в перспективі можуть застосовуватися в інших країнах, що використовують кирилицю (в тому числі й в Україні):
.ком
.онлайн
.орг
.сайт
3. Спеціальна зона релігійної тематики, заявка на яку подана з Ватикану:
.католик

Заявки на 3 кириличні домени верхнього рівня подані з Росії: .дети (The Foundation for Network Initiatives “The Smart Internet”), .москва (Foundation for Assistance for Internet Technologies and Infrastructure Development (FAITID) і .рус (Rusnames Limited).

Також на 3 кириличних домени заявки надійшли з Швейцарії — .ком (VeriSign Sarl), .онлайн та .сайт (CORE Association).

На домен .орг претендує компанія Public Interest Registry зі США.

Отже, як бачимо, на кожен із восьми кириличних доменів лише один претендент, а це може прискорити процес введення цих доменів.

Решили сделать ремонт? Выбирайте межкомнатные двери на любой вкус на сайте http://www.triodveri.com/. Качественные двери гарантирую Вам комфорт и защиту от шума.

4 коментарі to “Кириличні домени в new gTLD”

 1. Владимир Says:

  А домены .укр и .юа будут?

 2. admin Says:

  Владимир :

  А домены .укр и .юа будут?

  Домен .УКР вже закріплений за Україною, як національний домен (аналогічно до .РФ в Росії), але ще не працює. Це не залежить від програми new gTLD.
  Про домен .ЮА ніколи нічого не чув.

 3. Безплатні домени » Blog Archive » Жеребкування New gTLD Says:

  […] 1923 заявки на відкриття нових зон, в тому числі на 8 кириличних.  Частина з них може бути скасована в зв’язку з […]

 4. Безплатні домени » Blog Archive » Перший домен new gTLD Says:

  […] за програмою new gTLD можуть з’явитися також нові кириличні доменні зони (онлайн, .орг, .сайт, .москва та […]

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>