Вер 14 2012

Безкоштовних українських доменних зон поменшало

Для размещения собственного сайта отлично подойдет выделенный сервер от Hostpro.ua — надежная альтернатива обычному хостингу.

З початком вересня в безкоштовних українських доменних зонах сталося багато змін. На сьогодні безплатними залишились лише дві регіональні доменні зони, які можна автоматично зареєструвати через auto.uanic.ua. Це доменні зони Рівненської області .rovno.ua та .rv.ua. На ці домени діє обмеження: власник, на якого реєструється домен (admin-c), має проживати в м. Рівне або Рівненській області.

З першого вересня 2012 року вісім раніше безкоштовних регіональних українських доменних зон стали платними, а саме:

 • .ivano-frankivsk.ua та .if.ua (Івано-франківська область)
 • .kherson.ua та .ks.ua (Херсонська область)
 • .uzhgorod.ua та .uz.ua (Закарпатська область)
 • .chernovtsy.ua та .cv.ua (Чернівецька область)

Приблизно рік тому платною в якості експерименту зробили доменні зони Полтави та області: .poltava.ua та .pl.ua. Очевидно, що перехід пройшов вдало, тому в цьому році платними зробили наступну «порцію» доменів.

Отже, із регіональних доменних зон, що були безкоштовними ще пару років тому, на сьогодні залишились:

 • .vinnica.ua та .vn.ua. Домени формально можна реєструвати лише для користувачів, що «мають законні інтереси» у Вінницькій області. Тобто, наскільки я зрозумів, реєструвати домени можуть всі бажаючі. Але діють певні обмеження. По-перше, не більше 3 домені в день/10 доменів в тиждень на одного користувача. По-друге однакові доменні імена в .vinnica.ua та .vn.ua можуть бути зареєстровані лише на одного користувача.
 • .nikolaev.ua та .mk.ua — лише для резидентів Миколаївської області.
 • .khmelnitskiy.ua та .km.ua. Напівавтоматична обробка заявок, не більше 3-х заявок від одного користувача в день. Інших обмежень не знайшов.
 • .ternopil.ua та .te.ua. Формально залишаються безкоштовними. Реєстрація вручну. Як саме реєструвати — не знайшов. Скоріше за все, що реально лише у реєстраторів (зрозуміло, що платно). Цікаво, що сайт nic.te.ua не працює, а на te.ua розміщений портал міста Тернопіль.

Тобто на сьогодні залишилось лише 10 безкоштовних регіональних доменних зон. Але зареєструвати домен в кожній з них може виявитися нелегкою задачею.

4 коментарі to “Безкоштовних українських доменних зон поменшало”

 1. Петро Says:

  З 10 жовтня до платних приєднається доменна зона Рівного – rv.ua, до реєстратора UAhosting (uahosting.com.ua) домени можна перенести на обслуговування безкоштовно, при цьому також безкоштовно буде продовжено термін дії на 1 рік.

 2. Безплатні домени » Blog Archive » Ще два регіональних домени стали платними Says:

  […] більшість українських регіональних доменних зон вже стала платною. Від тепер на сайті  auto.uanic.ua можна зареєструвати […]

 3. Безплатні домени » Blog Archive » Ще два регіональних домени перейшли на EPP Says:

  […] До речі, вінницькі домени до цього часу залишалися безкоштовними, хоча й були певні обмеження на […]

 4. Вас Says:

  те.юа безкоштовний
  можу допомогти

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>