З самого початку існування доменів, а перші доменні зони з’явилися ще далекого 1985 року, для їх запису використовувалась виключно латинська абетка. Це не завжди було зручно для мов, в яких не використовувалась латиниця, адже записувати назви фірм, організацій, імен і т. п. латинськими літерами не завжди зручно і зрозуміло. Зокрема це стосується й української мови.
Вперше про запровадження нелатинських символів в доменних іменах на серйозному рівні заговорили в 2006 році. Тоді ICANN була створена спеціальна організація – Country Code Names Supporting Organization (ccNSO), яка мала займатися впровадженням національних нелатинських доменів.
Перший домен IDN ccTLD (internationalized country code top-level domain) з’явився в 2010 році. Це був єгипетський національний домен записаний арабською мовою.
Ищешь недорогой хостинг для своего домена? Качественный хостинг от 14 долларов в год.
На даний час вже 23 країни мають такі домени. Як правило, це назва країни (повна чи скорочена) записана рідною мовою. Більшість із них – це домени арабською мовою. Є також кілька кириличних. Найбільше національних доменних зон має Індія через велику кількість мов, поширених на її території.
Список доменів IDN ccTLD:
В даний час очікується запровадження ще кількох нових доменних зон. Вже найближчим часом Судан отримає свій арабських домен (?????). Очікується поява також кількох кириличних доменних зон. Так для Монголії зарезервована доменна зона МОН, для України – УКР, хоча точний час початку роботи ще невідомий. Для Білорусі буде відкрита зона БЕЛ.
липня 23, 2013 at 00:31
[…] До речі, в мережі вже працюють кілька арабських IDN ccTLD доменів. […]