Перейменування українських обласних центрів

Згідно закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» два українських обласних центри підлягають перейменуванню. Це Дніпропетровськ і Кіровоград. Верховна Рада вже навіть прийняла закон про перейменування Дніпропетровська в Дніпро. Можливе перейменування Кіровограда ще попереду. Відповідно до нових назв цих міст можуть з’явитися і нові регіональні доменні зони.

Так для нової можливої назви нинішнього Кіровограда в кінці минулого року зарезервовані такі доменні зони: yelysavethrad.ua, elisavetgrad.ua (Єлизаветград), zlatopil.ua (Златопіль), inhulsk.ua (Інгульск) та kropyvnytskyi.ua (Кропивницький). Нині для Кіровоградської області діють доменні зони kirovograd.ua та kr.ua. Більш вдалим в цьому плані буде перейменування в Кропивницький, адже короткий домен kr.ua не доведеться змінювати.

Для Дніпропетровська були зарезервовані домени sicheslav.ua, secheslav.ua (Січеслав). Але схоже перейменуванню в Січеслав не судилося бути. Нині для Дніпра використовуються три доменні зони dnepropetrovsk.ua, dnipropetrovsk.ua та dp.ua. Цікаво, що домен dnipro.ua вже зайнятий ще з 2010 року однойменним баскетбольним клубом. Російська версія dnepr.ua також зайнята ще з 2008 року. Зараз на цьому домені сайт з пропозицією продажу торгової марки. Тому виникає досить цікава юридична ситуація.

До речі перейменування Дніпропетровська і Кіровограда ще не означає перейменування відповідних областей. Адже перейменування області потребує внесення змін до Конституції України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.