Лип 22 2013

Безкоштовний домен .ML

Posted by admin in Безплатно!

З 15 липня 2013 року у користувачів інтернету є можливість зареєструвати ще один безкоштовний домен другого рівня — домен .ML.

Домен в зоні африканської країни Малі можна зареєструвати на термін від 1 до 12 місяців. По завершенні цього строку домен можна буде продовжити також безкоштовно. Принаймні так обіцяють.

Не для всіх доменів в зоні .ML є можливість безкоштовної реєстрації. Деякі, як правило короткі, імена можна зареєструвати лише платно. Причому вартість їх може досягати $100 за рік. Для інших доменів є можливість безкоштовної та платної реєстрації. Плата при цьому складає близько $10 за рік. Переваги платної реєстрації:

 1. Можна зареєструвати домен на термін до 10 років.
 2. Для безкоштовного домена обов’язковою умовою є те, що він має посилатися на активний сайт або веб-сторінку (наскільки я зрозумів, має бути 25 відвідувачів за 90 днів). Для платного домена такої умови немає: можна просто зареєструвати домен «про запас» :)
 3. Для безкоштовного домену більш строгі обмеження щодо контенту. Наприклад, не можна створювати сайти «дорослої» тематики або азартних ігор. Тобто, якщо ви хочете створити сайт, наприклад, про пластиковые горки, про дитячі іграшки або про спорт, то проблем немає. А от он-лайн казино на домені .ML розміщати не можна :)
 4. У платній версії домен реєструється на вас, про що і вказується в WHOIS. Безкоштовним доменом ви просто користуєтеся, тобто його можуть у вас відібрати без попередження в будь-який момент. Як бачите, прав на нього ви не маєте.

Є три різних можливості керування доменом:

 1. Перенаправити його на вже існуючий сайт.
 2. Направити на свій хостинг за допогою IP (A-запис).
 3. Задати власні NS.

Причому у будь-якому випадку можуть бути проблеми. Наприклад, на сайт в зоні .ORG.UA перенаправити домен не вдалося. Так само були проблеми із NS російського хостинга.

Зареєструвати домен .ML можна на сайті www.freenom.com. Зручніше спочатку зареєструватися на ньому, а потім із панелі управління додати домен. Тут же можна змінювати налаштування домену.

Крім .ML безкоштовним доменом другого рівня є також домен .TK, який є одним із найпопулярніших національних доменів. Цілком можливо, що доменну зону .ML також чекає успіх.

3 коментарі to “Безкоштовний домен .ML”

 1. sergiy Says:

  домен потрібен для не комерційного використання

 2. admin Says:

  Відмінності між комерційним та некомерційним використанням, я так розумію, немає.

 3. Безплатні домени » Blog Archive » Безкоштовний домен .GA Says:

  […] реєстрації співпадають з умовами реєстрації домену .ML. Зареєструвати домен .GA можна на сайті […]

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>